Južnoafrikanci pretjerali
14

Nogometaši "ukrali" dva minuta prilikom izvođenja kornera, dobili tri žuta kartona

F. Z.
Nevjerovatna situacija dolazi iz južnoafričke Premier lige iz završnice susreta 20. kola između Mamelodija i Bloem Celtica, kada su tri domaća nogometaša završila u bilježnici sudije ovog duela zbog odugovlačenja.

Igrao se 82. minut susreta kada je domaća ekipa dobila priliku da izvede korner kod vodstva 2:1, a prekid je trajao više od dvije minute.

Domaći nogometaši odugovlačili su pri izvođenju kornera, što često možemo vidjeti na travnatim terenima, ali su Južnoafrikanci ovaj put zaista pretjerali.

To su "platili" sa čak tri žuta kartona, ali su uspjeli zadržati prednost i nalaze se na drugom mjestu na tabeli sa četiri boda zaostatka za vodećim Kaizer Chiefsima.