0

FOTO / Nogometaši Sarajeva savladali Olimpic rezultatom 2:0

Piše: E. I.
(Foto: Edin Puzić/Sarajevo-x.com)
U okviru 12. kola Premijer lige BiH nogometaši FK Sarajevo savladali su Olimpic rezultatom 2:0.

Domaći se na startu krenuli agresivno ka golu Vukova. Prvu ozbiljniju priliku bilježimo u 25. minuti kada je Emir Obuća sa vrha 16-erca pogodio prečku.

Sredinom prvog poluvremena nogometaši Sarajeva izveli su odličan kontranapad, ali se Suljić spetljao u 16-ercu gostiju i lopta je otišla u nepovrat. Najbolju priliku za bordo tim u prvom poluvremenu propustio je Obuća u 33. minuti kada je izašao sam pred Fejzića koji mu je odbranio udarac.

Najbolju priliku u prvom dijelu utakmice bilježimo u 44. minuti. Jedan od igrača Olimpica izlazi sam pred Adilovića, ali ne uspijeva postići pogodak

Prvo poluvrijeme završeno je nepopularno 0:0.

U drugom poluvremenu izabranici Jiržija Plišeka su nastavili napadati na gol Olimpica što je urodilo plodom u 49. minuti kada je na asistenciju Čomora Obuća glavom pogodio za 1:0.

Domaći nisu posustajali ni u nastavku. Igrao se 65. minut kada je Obuća postigao eurogol sa 20-ak metara za vodstvo vodstvo Sarajeva od 2:0.

Nogometaši Sarajeva dominirali su svih 90. minuta i zasluženo osvojili tri boda.