Meč u Umagu
532

Nogometaši Sarajeva pobijedili bugarski Levski u prijateljskom susretu

E. B.
Nogometaši Sarajeva su savladali bugarski Levski u prijateljskom susretu odigranom u Umagu rezultatom 1:0.

Sarajevo je počelo susret u sastavu: Kovačević, Pidro, Oremuš, Miličević, Dupovac, Pejović, Sušić, Đokanović, Jukić, Velkoski i Handžić.

U prvih dvadesetak minuta igralo se većinom na sredini terena, a prvu pravu priliku na meču imao je Levski u 21. minuti, no igrači bugarske ekipe nisu uspjeli iz dva puta savladati Kovačevića.

Do kraja poluvremena obje ekipe su imale po jednu polupriliku, no mreže su mirovale.

U 56. minuti Sarajevo je povelo kada je Haris Handžić izašao sam pred golmana Levskog i rutinski pogodio za 1:0.

Nakon sat vremena igre Bordo tim je imao novu stopostotnu priliku koju je propustio Andrej Đokanović koji je također kao Handžić izašao sam pred golmana, no nije uspio pogoditi.

Šest minuta kasnije ponovo je Đokanović bio u prilici, šutirao je snažno ali golman Levskog je bio siguran.