Grupa A
3

Nogometaši Kosova ostali bez direktnog plasmana na Euro, Češka ide na završni turnir

E. B.
Nogometaši Kosova su izgubili u Češkoj i na taj način ostali bez plasmana na Euro 2020. godine.

Kosovo je gostovalo u Plzenu u susretu grupe A koji je domaću selekciju Češke mogao odvesti na Euro. Česima je za direktan plasman kolo prije kraja trebala pobjeda, a do nje su stigli naokn preokreta rezultatom 2:1.

Kosovo je povelo rezultatom 1:0 u 50. minuti kada je Nuhiu pogodio na Hadergjonajevu asistenciju.

Češka je dominirala tokom čitavog susreta, a to se domaćoj selekciji isplatilo u 71. minuti kada je Kral matirao Murića za 1:1. Do kraja susreta domaći igrači su i dva puta pogodili prečku, a potom je Čelustka u 79. minuti pogodio za konačnih 2:1 i odveo Češku na Euro.

U ovoj grupi Engleska, koja se već plasirala na Euro, je razbila Crnu Goru rezultatom 7:0 (Oxlade-Chamberlain 11., Kane 19., 24., 37., Rashford 30., Šofranac autogol 66., Abraham 84.).

Kosovo će svoju priliku za plasman na Euro tražiti kroz baraž Lige nacija.