Kup konfederacija
0

Nogometaši Brazila pobijedili SAD rezultatom 3-0

Nogometaši Brazila pobijedili su reprezentaciju SAD-a 3-0 u svojoj drugoj utakmici u skupini B Kupa konfederacija i tako gotovo sigurno osigurali polufinale takmičenja.

Nakon patnje i tijesne 4-3 pobjede protiv Egipta u prvome kolu, Brazilcu su se protiv Sjedinjenih Država pokazali u mnogo boljem svjetlu, te im sada preostaje sačekati ogled Italije i Egipta nakon kojeg bi i matematički ostvarili prolazak među četiri najbolja kluba takmičenja. Odigraju li Talijani neodlučeno ili pobijede svoje suparnike Brazilu će šest osvojenih bodova biti dovoljno za uspješno okončanje borbe u skupini B.

Prvi puta nakon pet utakmica, točnije od 16. juna 2005. godine i 3-0 pobjede protiv Grčke, Brazilci su uspjeli pobijediti bez primljenog pogotka. Već u sedmoj minuti Felipe Melo nagovijestio je pobjedu nakon ubacivanja Maicona, da bi prednost u 20. na 2-0 povisio Robinho. Dvostruko proigravanje Kake i Maicona, nogometaš Intera potvrdio je pogotkom u 62. minuti za konačnih 3-0.

Premda je Brazil bio puno bolja momčad na terenu valja dodati da je SAD igrao bez iz 57. minute isključenog Sasche Kljestana.