Osvojili Kup Argentine
18

Nogometaš Rivera sjajnim driblingom podsjetio na Bergkampov magični pogodak

F. Z.
Nogometaši River Platea slavili su sinoć u finalu Kupa Argentine protiv Central Cordobe i osvojili novi trofej u eri Marcela Gallarda.

Na stadionu Malvinas Argentinas ekipa iz Buenos Airesa slavila je rezultatom 3:0. Odličnu utakmicu odigrao je Ignacio Scocco. Postigao je pogodak u 31. minuti susreta za vodstvo svoje ekipe, a potom je i asistirao Fernandezu u 68. minuti. Konačnih 3:0 postavio je Alvarez četiri minute kasnije.

Scoco je jednim driblingom na ovom susretu neodoljivo podjestio na Dennisa Bergkampa i pogodak Holanđanina u dresu Arsenala protiv Newcastle Uniteda.

[TWITTER]1205744228610932737[/TWITTER]

Scocco je predriblao svog rivala na centru igrališta, dok je Bergkampova majstorija rezultirala pogotkom Holanđanina koji je ostao upamćen kao jedan od najljepših u historiji Premiershipa.