1. kolo
36

Nogomet se u Evropi igra samo u Bjelorusiji, a tamo je sudija svirao pet penala

K. H.
Ekipa Slutska pobijedila je Slaviju Mozyr u meču 1. kola bjeloruske lige rezultatom 3:1, što je ujedno i jedina evropska liga koja još uvijek nije prekinuta zbog koronavirusa.

Ovaj susret obilježila je jedna pomalo čudna situacija, a glavni sudija meča svirao je čak pet penala, od toga četiri za domaći tim i jedan za gostujući.

Gosti su u vodstvo stigli u 30. minuti kada Chukhley pogađa s bijele tačke, da bi do poluvremena Takulov, također s bijele tačke, pogodio za 1:1.

U 59. minuti Takulov je promašio penal, da bi u 70. minuti gosti ostali s igračem manje jer je Tymonyuk dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

U 73. minuti sudija svira novi penal za domaći tim, Serdyuk je promašio ali mu se lopta odbila i pogodio je za 2:1, a onda u 79. minuti iz četvrtog penala za svoj tim Serdyuk pogađa za konačnih 3:1.