Houston osvojio trofej
32

No Messi, no party: Inter Miami bez argentinskog čarobnjaka poražen u finalu Kupa SAD-a

E. B.
Nogometaši Inter Miamija su bez Lionela Messija ostali bez trofeja Kupa Sjedinjenih Američkih Država. U finalu američkog US Open Cupa Inter je poražen od Houston Dynama rezultatom 2:1.

Messi zbog povrede nije mogao zbog povrede igrati u sinoćnjem susretu, a trener Gerardo Martino zbog istog razloga nije mogao računati ni na Jordija Albu, te je Sergio Busquets bio jedina zvijezda Intera na terenu.

Dynamo je odlično ušao u meč i poveo već u 24. minuti golom Griffina Dorseya, a devet minuta kasnije iz penala je Amine Bassi povisio na 2:0. Konačnih 2:1 postavio je Josef Martinez u posljednjim minutama utakmice.

Ovo je bio drugi trofej za Houston Dynamo u najstarijem takmičenju u Sjedinjenim Američkim Državama koje se prvi put odigralo prije čak 110 godina.