1

Njemački kup: Borussia Dortmund eliminisala Herthu nakon penala

Piše: Edin Isanović
(Foto: EPA)
Odigrane su dvije utakmice osmine finala Kupa Njemačke. Borussia Dortmund je odmjerila snage sa Herthom. Nakon 120 minuta igre bilo je 1:1, pa su se izvodili jedanaesterci. Domaći su imali više koncentracije i slavili su 3:2.

U drugom meču Eintracht Frankfurt je u gostima savladao Hannover 2:1.

Borussia je krenula snažno. Aubameyang je imao dobru priliku za domaće u 16. minuti.

Deset minuta poslije uzvratili su gosti. Vedad Ibišević je imao priliku da glavom pogodi mrežu, ali je prebacio gol.

No, samo minut poslije Kalou je goste iz Berlina doveo u vodstvo. Semafor je pokazivao 0:1, a to je bio rezultat prvog dijela.

Odmah na otvaranju drugog poluvremena domaći su uspjeli izjednačiti. Reus je u 49. minuti pogodio mrežu Herthe za 1:1.

Bh. reprezentativac Vedad Ibišević igao je za goste do 60. minute kada ga je zamijenio Schieber.

Premda su domaći do kraja pokušavali postići pogodak, meč je otišao u produžetke.

U produžecima nije bilo golova pa se pristupilo najdramatičnijem trenutku u nogometu - izvođenju jedanaesteraca.

Igrači Borussije imali su više koncentracije sa jedanaest metara i izborili su plasman u četvrtfinale.

Hannover i Eintracht Frankfurt odigrali su prvih 45 minuta bez golova. Borba za plasman u četvrtfinale u drugom dijelu ponudila je bolji nogomet.

U 57. minuti Harnik dovodi domaće u vodstvo. Pet minuta poslije Tawatha je poravnao, da bi Seferović u 66. minuti gostima donio prednost od 2:1.

Sačuvali su je do kraja meča i plasirali se u četvrtfinale.