Pripreme za SP
30

Njemačka savladala Saudijsku Arabiju, Švicarci pobijedili Japan

Njemačka je u pripremnoj utakmici za Svjetsko prvenstvo pobijedio Saudijsku Arabiju rezultatom 2:1.

Njemačka je na poluvremenu utakmice vodila rezultatom 2:0, ali su Saudijci u finišu meča stigli do pogotka čime su ublažili poraz.

Werner je u osmoj minuti pogodio za prednost Elfa, a do drugog gola Nijemci su stigli nakon što je Hawsawi skrenuo loptu u svoju mrežu. Konačnih 2:1 postavio je Al Jassim u 84. minuti. Najprije je Ter Stegen odbranio Al Sahlawijev udarac, a onda je odbijenu loptu u mrežu pospremio Al Jassim.

Švicarska je golovima Rodrigueza (42', penal) i Seferovića (82') bila uspješnija od Japana (2:0), dok su Poljska i Čile remizirali (2:2). Strijelci za Poljake bili su Lewandowski (30') i Zielinski (34'), dok su pogotke za Čile postigli Valdes (38') i Albornoz (56').