U finalu sa Čileom
18

Njemačka rutinski savladala Meksiko i izborila finale Kupa konfederacija

Nogometaši Njemačke savladali su Meksiko rezultatom 4:1 i plasirali se u finale kupa konfederacija u Rusiji.

Njemačka je pitanje pobjednika riješila na samom početku susreta kada je u razmaku od samo dva minuta postigla dva pogotka. Tačnije Leon Goretzka je postigao dva pogotka.

Najprije je u 6. minuti na Henrichsovu asistenciju sa dvadesetak metara matirao Ochou, a u 8. minuti ga je Timo Werner izbacio u šansu jedna na jedan sa meksičkim golmanom koju je rutinski pretvorio u pogodak za 2:0.

Obje ekipe su nakon toga imale prilike do kraja prvog poluvremena, ali Werner na jednoj, odnosno Dos Santos, Hernandez i Herrera nisu uspijevali pronaći put do mreže.

Werner je konačno matirao Ochou u 59. minuti. Nakon lijepe akcije Hector je izašao pred Ochou, ali je bio nesebičan i asistirao napadaču Leipziga koji je poslao loptu u prazan gol za 3:0.

Na 3:1 smanjio je Fabian u 89. minuti, a konačnih 4:1 postavio je Amin Younes na Canovu asistenciju u 90+1. minuti susreta.

Njemačka će u finalu igrati protiv Čilea, dok će se u susretu za treće mjesto sastati Meksiko i Portugal.