Kvalifikacije za SP
0

Njemačka pobijedila u Cardiffu

Njemačka i Rusija ostvarile su očekivane gostujuće pobjede u susretima četvrte skupine evropskih kvalifikacija za Svjetsko nogometno prvenstvo 2010. godine.

Njemačka je u Cardiffu svladala domaći Wales s 2-0. Nijemcima je posao olakšao izostanak velškog kapitena i najboljeg igrača, napadača Craiga Bellamyja, koji nije igrao zbog ozljede koljena.

Nijemci su poveli u 11. minuti lijepim udarcem iz daljine desnom nogom Michaela Ballacka. Za konačnih 2-0 "zaslužan" je bio domaći reprezentativac Williams koji je u 48. minuti zabio autogol.

Rusija je u Vaduzu svladala domaći Lihtenštajn sa skromnih 1-0. No, i pogodak Zirjanova u 38. minuti bio je vrsti Guusa Hiddinka dovoljan za sva tri boda.

Njemačka je na vrhu tabele sa 16 od mogućih 18 bodova, dok su Rusi na drugom mjestu sa 12 bodova, ali i susretom manje od ''elfa''.