Sve bliži Dijamantu
52

Nizozemski napadač želi srušiti Džekin rekord: To mi je veliki cilj ove sezone

H. H.
Weghorst je protiv Arminije konačno postigao gol nakon 527 minuta (Foto: EPA-EFE)
Nakon što se mučio s formom kod bivšeg trenera Marka van Bommela napadač Wolfsbruga Wout Weghorst (29) prekinuo je golgeterski post te se dodatno približio Edinu Džeki u borbi za najboljeg strijelca kluba svih vremena u Bundesligi.

Weghorst je protiv Arminije (2:2) bio starter i nakon 527 minuta apstinencije konačno se upisao u listu strijelaca.

Bio je to njegov četvrti gol sezone i ukupno 57. u dresu Wolfsburga kada je riječ o Bundesligi, a ispred njega su samo još Grafite sa 59 i naš Edin Džeko, koji je postigao 66 bundesligaških golova za Vukove.

Nizozemski napadač priznaje da mu je cilj da nadmaši Džeku i nada se da će to uraditi već do kraja sezone.

"Imam veliki cilj ove sezone. Želim biti najbolji strijelac Wolfsburga svih vremena u Bundesligi. Nedostaje mi još devet golova da stignem Džeku", kazao je Weghorst.

Iskusni napadač je u Wolfsburg stigao 2018. godine iz AZ Alkmaara, a tokom karijere je nastupao i za Emmen i Heracles Amelo. U dresu reprezentacije Nizozemske sakupio je 12 nastupa i postigao dva gola.