Primera
0

Nilmar opet predvodio Villarreal do pobjede

U četvrtak se kompletira 4. kolo španske nogometne Primere. Brazilski nogometaš Nilmar, pak, još je jednom poveo svoj Villarreal prema uspjehu.

Villareal je prošle sedmice poražen u Maksimiru s 2-0, u četvrtak je kao domaćin pobijedio Deportivo iz La Corune s 1-0. Bila je to treća pobjeda popularne "žute podmornice" na startu nove sezone.

Utakmicu je odlučio Nilmar pogotkom u 34. minuti. Četvrti je to njegov pogodak u sezoni čime je došao i na prvo mjesto liste strijelaca. Postigao je više od polovice pogodaka svoje ekipe (četiri od sedam).

Getafe je, pak, posrnuo kao domaćin od Malage koja je uzela sva tri boda uz pobjedu 2-0. U uvodnom dijelu drugog poluvremena zbilo se sve zanimljivo. Prvo je Rondon u 54. zabio za 1-0 Malage, a stvari su se za domaćina strmoglavile prema dole sedam minuta kasnije.

Rafa je skrivio jedanaesterac, dobio drugi žuti karton, a Apono je zabio s bijele tačke za konačnih 2-0.

Primera, 4. kolo:

Villarreal - Deportivo 1-0 (Nilmar 34) Getafe - Malaga 0-2 (Rondon 54, Apono 61-11m)