Otišao korak dalje
36

Niko kao ludi Škoti: Navijač specijalnom tetovažom dokazao koliko mu znači reprezentacija

S. G.
Reprezentacija Škotske nezaustavljivo maršira prema još jednom Evropskom prvenstvu, a uzbuđenje u naciji dodatno je poraslo nakon još jedne pobjede u okviru kvalifikacija.
Škoti su u nevjerovatnom meču protiv Norveške za svega dvije minute postigli dva gola i prekokrenuli rezultat za novu, treću pobjedu u isto toliko odigranih mečeva u ovim kvalifikacijama.

Zlata vrijedna tri boda gostiju režirao je sjajni napadač Queens Park Rangersa, Lyndon Dykes.

On je prvo je u 87. minuti na snalažljiv način matirao golmana domaćih, da bi svega 120 sekundi kasnije isti igrač proigrao McLeana koji postiže gol za konačnih 2:1.

Prethodno je za Norvežane sa bijele tačke pogodio najbolji igrač i prva zvijezda ovog tima Erling Haaland.

Škoti su tako stigli do devetog boda u meču protiv direktnog konkurenta za direktan plasman na EURO.

O tome koliko im zapravo znači ova pobjeda svedoči i ono što je uradio jedan navijač ove selekcije.

Naime, jedan Škot je istetovirao strijelce golova u ovom meču, kao i minute u kojima su oni postignuti i tako dokazao da njegova nacija važi za jednu od najluđih kada je u pitanju ljubav prema svojoj reprezentaciji.

Škotska će u narednom kolu koje igraju već sutra na svom terenu dočekati Gruziju i biće to sjajna prilika da dođu i do četvrtog trijumfa čime bi odškrinuli vrata plasmanu na drugo uzastopno Evropsko prvenstvo.

U prva tri kola su osim Norvežana savladali i Kipar sa 3:0, te favorizovanu Španiju rezultatom 2:0.

<div style="font-size:12px;font-family:Arial,sans-serif;text-align:left">