Kvalifikacije za EP
0

Nijemci lako protiv Kazahstana

S po dva pogotka Miroslava Klosea i Thomasa Müllera njemačka nogometna reprezentacije je deklasirala Kazahstan s 4-0 i nastavila sigurno kročiti prema Europskom prvenstvu 2012. godine.

"Elf" je s tri boda osvojena u Kaiserslauternu učvrstio vodstvo u grupi A. Ekipa Joachima Löwa ima stopostotan učinak, pet pobjeda iz isto toliko utakmica, a drugoplasirani Belgijanci su na čak osam bodova manje.

Na sjajan je način desetu godišnjicu svoga igranja za njemačku reprezentaciju obilježio Miroslav Klose. Napadač Bayerna je s dva nova gola došao do ukupne brojke od 61 pogotka u dresu "elfa", samo sedam manje od vječnog rekordera Gerda Müllera.

Albanija je u grupi D ostvarila iznimno važnu pobjedu protiv Bjelorusije (1-0). Utakmicu u Tirani s albanske je klupe ponovno vodio hrvatski stručnjak Josip Kuže koji se oporavio od moždanog udara. Radost mu je u 62. minuti donio Hamdi Salihi, a s tri su se boda Albanci sada izjednačili s Bjelorusima. Obje ekipe nakon pet utakmica imaju po osam bodova, četiri manje od vodeće Francuske i jedan više od Bosne i Hercegovine koja ima i odigranu utakmicu manje.

Norveška i Danska su u Oslu, u sklopu grupe H, odigrale neodlučeno 1-1. Gosti su poveli golom Dennisa Rommedahla u 27. minuti, a bod je domaćima u skandinavskom obračunu donio Erik Huseklepp. Ni u drugoj utakmici ove grupe nije bilo pobjednika, Kipar i Island su odigrali 0-0.