Pametan prekršaj
27

Nihad Mujakić dobio crveni karton u debiju za Hajduk, Splićani ostvarili pobjedu

K. H.
Bh. nogometaš Nihad Mujakić debitovao je za splitski Hajduk u pobjedi protiv Lokomotive iz Zagreba rezultatom 1:0, a u finišu meča nakon pametnog prekršaja kojim je spriječio možda i gol gostiju dobio je crveni karton.

Jedini pogodak za Hajduk u ovom susretu postigao je Eduok u 28. minuti nakon što je lijepo završio jednu akciju, a do kraja meča nije bilo pogodaka niti pretjerano dobrih prilika.

U 86. minuti gosti iz Zagreba krenuli su sami prema domaćem golu, ali je Mujakić kao zadnji igrač napravio prekršaj i možda spriječio da gosti dođu do poravnanja.

Pobjedom protiv Lokomotive Hajduk je ostao na drugom mjestu na tabeli sa 41 osvojenim bodom, devet manje od Dinama koji ima i utakmicu manje.