Meč u Krasnodaru
20

Nigerija nakon velikog preokreta savladala Argentinu u prijateljskom meču

Nogometna reprezentacija Argentine poražena je od Nigerije u prijateljskom susretu rezultatom 4:2, a meč se igrao u ruskom Krasnodaru.

Gaučosi su u vodstvo stigli u 27. minuti susreta kada Banega postiže gol za 1:0, da bi Argentinci svoje vodstvo povećali devet minuta nakon toga kada Aguero postiže gol za 2:0.

Ipak, prije kraja prvog poluvremena napadač Leicestera Iheanacho smanjio je rezultat na 2:1 i tako najavio veliki preokret koji će uslijediti u drugom poluvremenu.

Prvo je ofanzivac Arsenala Iwobi u 52. minuti pogodio za poravnanje rezutlata, da bi samo dvije minute nakon toga Idowu doveo Nigeriju u vodstvo.

Konačnih 4:2 postavio je Iwobi u 73. minuti susreta, a treba napomenuti da je Argentina u ovom meču igrala bez Lionela Messija.