Bundesliga
5

Niederlechner donio pobjedu Freiburgu protiv Schalkea za proboj na peto mjesto

Nogometaši Freiburga pobijedili su na svom stadionu u okviru 32. kola Bundeslige ekipu Schalkea rezultatom 2:0.

Gosti su prije meča znali da bi sa današnja tri boda gotovo u potpunosti anulirali zaostatak za konkurentima u borbi za evropske pozicije, ali su domaći računali na pobjedu sa kojom bi stigli na peto mjesto Bundeslige.

Bolju igru u prvom poluvremenu domaći su krunisali golom Niederlechnera na asistenciju Haberera u 22. minuti, a danas sjajni napadač Freiburga udvostručio je prednost devet minuta kasnije.

U nastavku je viđen dobar nogomet, a Schalke je bio nešto bolja ekipa na terenu. Posebno su se istakla oba golmana, Schwolow i Fahrmann, koji su sa nekoliko sjajnih intervencija sačuvali mreže do kraja meča.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Sead Kolašinac odigrao je cijeli meč u poraženoj ekipi.

Freiburg je sa novom pobjedom prestigao Herthu, Koln, Werdera i sada je petoplasirana ekipa Bundeslige, dok je Schalke na 10. poziciji.