0

Nice pobjedom u Dijonu ostaje u utrci za naslov, Bastia i St. Etienne podijelili bodove

Fudbaleri Nice savladali su u gostima u okviru 28. kola francuske Ligue 1 ekipu Dijona s minimalnih 1:0.

Strijelac gola bio je Cyprien u 69. minuti utakmice na asistenciju Eysserica.

Nica je s ovom pobjedom ostala u utrci za naslov te je trenutno trećeplasirana ekipa Ligue 1 sa istim brojem bodova kao i lider Monaco, koji ima utakmicu manje. Dijon je u zoni ispadanja na 18. mjestu.

Bastia i St. Etienne odigrali su meč bez golova, a vrijedi istaći da su obje ekipe utakmicu okončale s deset igrača. Kod domaćih isključenje je zaradio Saint-Ruf, a kod gostiju Lemoine.

Angers je nastavio sa iznenađujuće dobrim rezultatima savladavši u odličnoj utakmici Caen u gostima s rezultatom 3:2.

Golove za domaće postigli su Rodelin i Santini, dok su Angersu tri boda donijeli Ekambi, N'Doye i Mangani iz penala.

Rennes je uspio golom Saida u 90. minuti spasiti se poraza protiv Metza u gostima. Prethodno je domaće u vodstvo doveo Diabate u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Montpellier i Guingamp podijelili su bodove igravši 1:1. Domaće je u vodstvo doveo Mounie, a pet minuta prije kraja meča Briand je izjednačio rezultat.