Ligue 1
0

Nice na krilima Balotellija preokretom do trijumfa protiv Bordeauxa

Nice je u 31. kolu francuske Ligue 1 dočekala Bordeaux i slavila je rezultatom 2:1 nakon preokreta.

Sva tri pogotka su pala u prvom poluvremenu. Gosti su na Allianz Rivieri poveli već u 9. minuti kada je Laborde iskoristio grešku domaće odbrane i poslao loptu kroz Cardinaleove noge u mrežu za 1:0.

Nice je do izjednačenja došla u 16. minuti kada je arbitar Bastien opravdano dosudio penal za domaćina, a siguran realizator sa bijele tačke bio je Mario Balotelli.

Balotelli je bio asistent u 27. minuti kod pobjedonosnog gola domaće ekipe. Primio je loptu na lijevoj strani, "navukao" dvojicu igrača gostiju na sebe i potom dodao loptu Eyssericu koji šutira sjajno sa ivice kaznenog prostora i matira nemoćnog Carrasssoa koji je paradom samo uljepšao pogodak za konačnih 2:1.