0

Ni sjajni Gomis nije spasio Marseille poraza od Nantesa

Fudbaleri Nantesa u sjajnoj utakmici 25. kola francuske Ligue 1 savladali su Marseille rezultatom 3:2.

Nantes je u prvom poluvremenu imao totalnu dominaciju i već u 11. minuti mogao je do vodstva. Ipak, golman Marseillea Pele sjajno je odbranio udarac Sale.

Minut kasnije Diego se nalazi na pravom mjestu u pravo vrijeme i pogađa za vodstvo domaćina.

Stepinski je već u 20. minuti udvostručio prednost. Pucao je po golu, lopta je promijenila smijer i Pele je ostao nemoćan.

I u nastavku smo vidjeli bezbroj prilika, ali i golova. Thomasson je na asistenciju Duboisa povećao prednost Nantesa na 3:0 i svi su mislili da je utakmica tada bila i riješena.

Ipak, ukazao se sjajni Gomis koji je s dva svoja gola smanjio prednost i odveo susret u neizvjesnu završnicu.

Fudbaleri Marseillea do kraja nisu imali snage da postignu izjednačujući gol pa se kući vraćaju bez ijednog osvojenog boda.

Nantes je s ovom pobjedom napravio veliki iskorak i sada je na 12. mjestu Ligue 1, dok je Marseille ostao na šestoj poziciji.