MLS
127

Nezaustavljivi Ibrahimović s dva pogotka donio novu pobjedu LA Galaxyju

Zlatan Ibrahimović (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Los Angeles Galaxyja porazili su Toronto na svom terenu rezultatom 2:0, a oba pogotka postigao je Šveđanin Zlatan Ibrahimović.

Ibrahimović je prvi gol postigao u drugom poluvremenu, tačnije u 76. minuti, kada je sjajan centaršut Alvareza s desne strane glavom pretvorio u pogodak i doveo svoju ekipu u vodstvo.

Toronto je tokom čitavog meča igrao ofanzivno i imao je puno prilika da postigne pogodak, a kada u tome nisu uspjeli, Šveđanin je drugim pogotkom stavio tačku na ovaj meč i riješio je pitanje pobjednika.

Igrala se 89. minuta kada je popularni "Ibra" primio Cuellovu loptu s lijeve strane i rutinski riješio situaciju jedan na jedan s golmanom Toronta za konačnih 2:0.

Ovom pobjedom Galaxy je stigao do brojke od 34 osvojena boda i nalazi se na drugom mjestu Zapada.