Bundesliga
73

Nezaustavljivi Ibišević ponovo strijelac za Herthu u remiju sa Schalkeom

Nogometaši Herthe i Schalkea podijelili su bodove na Olimpijskom stadionu u Berlinu u okviru 19. kola Bundeslige odigravši neriješeno 2:2.

Hertha je tako nastavila pružati promjenjive partije nakon što je u prethodna dva kola izgubila od Leverkusena i pobijedila Nurnberg, dok je Schalke zaustavljen nakon dva vezana trijumfa.

Goste je u vodstvo doveo Konopljanka u 17. minuti na asistenciju Stamboulija, a izjednačio je Grujić u 39. iskoristivši dodavanje Dude.

Međutim, tu nije bio kraj uzbuđenjima u prvom poluvremenu. Uth je minut prije odlaska na odmor ponovo doveo domaće u vodstvo, a onda je na scenu stupio bivši bh. reprezentativac Vedad Ibišević. Iskoristio je dodavanje Selkea i ponovo poravnao rezultat.

U nastavku utakmice su gosti bili daleko bolji rival, ali promjene rezultat nije bilo.

Ibišević je kao kapiten predvodio svoju ekipu do 72. minute, kada ga je zamijenio Kalou, a večerašnji gol bio mu je ukupno osmi ove sezone u Bundesligi.

Hertha je ostala na sedmom mjestu Bundeslige, dok je Schalke na 12. poziciji.