Brutalan napad na terenu
0

Nezapamćen skandal: Predsjednik turskog kluba nokautirao sudiju pred očima bivših asova Sarajeva i Želje

H. H.
Sudija Halil Umut Meler sa masnicom ispod oka (Foto: Screenshot)
Predsjednik turskog superligaša Ankaragücüa, Faruk Koca, udario je sudiju Halila Umuta Melera na terenu nakon posljednjeg zvižduka na utakmici protiv Rizespora.

Ankaragücü i Rizespor su remizirali 1:1, a Koca je nezadovoljan suđenjem na kraju susreta odlučio da se fizički obračuna sa glavnim arbitrom.

Sudija Halil Umut Meler je od zadobijenog udarca ostao na zemlji i sa vidljivom masincom ispod oka, a turski mediji pišu o nezapamćenom skandalu.

Ankaragücü je poveo golom Morutana u 14. minuti, a gostujuća ekipa je do boda stigla u 97. minuti kada je Gaich pogodio za konačnih 1:1.
Prethodno je u domaćem sastavu isključen Sowe u 50. minuti, a kod gostiju Topcu u 95. minuti.
U redovima Ankaragücüa svih 90 minuta odigrao je Nihad Mujakić, dok je Andrej Đokanović u igru ušao u 89. minuti. Nekadašnji nogometaš Željezničara Riad Bajić nije ulazio u igru i susret je odgledao s klupe.

Na drugoj strani nastupio je još jedan bivši igrač Sarajeva Dal Varešanović koji je igrao do 70. minute.