Razočaran odlukama
76

Nezadovoljni Messi vrijeđao sudiju na poluvremenu burnog El Clasica

Lionel Messi (Foto: EPA-EFE)
Argentinski napadač Lionel Messi nije bio zadovoljan suđenjem u sinoćnjem burnom El Clasicu između Barcelone i Real Madrida, koji je okončan rezultatom 2:2.

Naime, kamere su ga ulovile kako sudiji, izlazeći na poluvremenu, govori: "Zaso si, zaso si, zas**o si. Poklanjaš im stvari. Uvijek isto radiš, a mi smo prvaci".

Komentar Argentinca odnosio se na crveni karton Sergiju Robertu u završnici prvog poluvremena, a Barcelona je u nastavku imala puno bolje suđenje.

"Ukoliko je to zaista rekao, morao je dobiti crveni karton. Imao je žuti karton i bez obzira na to što je riječ o Messiju, morao je dobiti crveni karton", smatra AS-ov sudijski ekspert Ituralde Gonzalez.

Podsjetimo, nakon meča nogometaši madridskog kluba žalili su se na suđenje jer smatraju da su žestoko oštećeni.

Katalonci su do drugog pogotka stigli nakon očitog prekršaja Suareza na Varaneu, a kasnije je kod rezultata 2:2 sudija propustio dosuditi penal na Marcelu.