Ranije na ljetovanje
33

Neymar pogodio u pobjedi nad Angersom i potom saznao da je suspendovan do kraja sezone

Neymar (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši PSG-a savladali su Angers u 36. kolu francuske Ligue 1 rezultatom 2:1.

Parižani su poveli u 20. minuti kada je pogodio Neymar na asistenciju Danija Alvesa. Na 2:0 povisio je Angel Di Maria pogotkom u 58. minuti, a konačnih 2:1 postavio je Flavien Tait u 88. minuti.

Nakon meča Neymar je saznao veoma lošu vijest. Naime, Disciplinska komisija NS Francuske ga je suspendovala na tri utakmice zbog udaranja navijača na tribinama nakon susreta finala Kupa protiv Rennesa.

To znači da će Neymar propustiti preostala dva kola francuskog prvenstva, kao i meč Superkupa Francuske iduće sezone protiv Rennesa, te stoga Brazilac već sada može otići na ljetovanje.

Zanimljivo, Neymar je također suspendovan na tri utakmice u evropskim takmičenjima. UEFA ga je kaznila zbog neprimjerenih komentara na društvenim mrežama nakon meča PSG-a i Manchester Uniteda.