Azijska Liga prvaka
15

Neymar i skupo plaćene zvijezde razočarale, Al-Hilal izbjegao blamažu u 100. minuti

H. H.
Neymar i društvo su zakazali (Foto: EPA-EFE)
Al-Hilal je razočarao na startu nove sezone Azijske Lige prvaka. Neymarov klub je odigrao samo 1:1 protiv skromnih Uzbekistanaca, ekipe pod imenom Navbahor Namangana.

Neymar je odigrao cijeli meč, a dobio je žuti karton u 60. minuti jer je gurnuo protivnika i šutirao loptu u njega iz blizine.

[TWITTER]1703857979806654507[/TWITTER]

Uprkos svojim zvijezdama u ekipi kao što su Neymar, Malcom, Mitrović i Ruben Neves), 76 posto posjeda lopte, 20 šuteva i 16 minuta sudijske nadoknade, Al-Hilal nije mogao do pobjede.

Čak su i izjednačili desetoj minuti sudijske nadokande i spasili se poraza zahvaljujući Ali Al-Bulaihiju, a prethodno su gosti vodili od 52. minute golom Tabatadzea.

U narednom kolu Al-Hilal će gostovati iranskoj ekipi Nassaji Mazandaran.