Ligue 1
9

Neymar donio pobjedu PSG-u na gostovanju kod Toulousea

Ekipa PSG-a ostvarila je 21. pobjedu francuskom prvenstvu, a oni su u 25. kolu Ligue 1 slavili protiv Toulousea rezultatom 1:0.

Prvo poluvrijeme proteklo je u dominaciji Parižana, ali na kraju nije bilo pogodaka. Prvu priliku na meču imao je Kimpembe kada je šutirao po sredini gola, a za domaće je zaprijetio bivši igrač Arsenala Yaya Sanogo kojem udarac glavom brani Areola.

Na početku drugog poluvremena prvu priliku imao je Mbappe, a nedugo nakon toga i Neymar je propustio šansu da PSG dovede u vodstvo.

Ključni trenutak desio se u 68. minuti kada Brazilac Neymar nakon driblinga postiže pogodak i svojoj ekipi donosi tri boda.

Nakon 25 odigranih utakmica PSG ima 65 osvojenih bodova, 13 više od drugoplasiranog Marseillea, dok je Toulouse ostao na 15. mjestu i na svom kontu ima 26 osvojenih bodova.