Premiership
9

Newcastle i Liverpool podijelili bodove u meču starih poznanika

Nogometaši Newcastlea i Liverpoola podijelili su bodove na St. James Park u okviru 7. kola Premiershipa odigravši neriješeno 1:1.

Redsi tako opet nisu uspjeli spojiti dvije pobjede u nizu, a današnji meč u gostima kod starog poznanika potvrdio je problem realizacije koji ima Kloppova ekipa.

Liverpool je bio daleko bolji protivnik u prvom poluvremenu, a nakon pola sata igre stigli su i do vodstva kada je pogodio Coutinho.

Ipak, slavlje je trajalo samo sedam minuta, jer je Joselu postigao izjednačujući gol na asistenciju Shelveya.

Krenuo je Liverpool žestoko i u nastavku utakmice. Stvorili su veliki broj dobrih prilika, ali je već pomenuti problem s realizacijom uzeo maha pa nisu mogli do vodećeg gola.

Liverpool je s 12 bodom u sezoni prestigao Watford i sada je sedmoplasirana ekipa Premiershipa, dok je Newcastle na 9. mjestu.