Premiership
0

Newcastle bolji od West Bromwicha

U jedinoj nedjeljnoj utakmici 30. kola engleske Premierlige Newcastle je kao gost savladao West Bromwich Albion s 3-1.

Bodovno su se time izjednačili nogometaši Alana Pardewa s petoplasiranim Chelseajem i zadržali nadu da mogu dohvatiti Tottenham koji ima pet bodova više i drži mjesto koje vodi u kvalifikacije Lige prvaka.

Newcastle je već nakon 12 minuta vodio s 2-0 zahvaljujući pogocima Pappisa Dembe Cissea i Hatema Ben Arfe. Tako brzo prednost od dva gola "svrake" nisu stekle na gostovanju nikad od osnutka Premiershipa.

U 34. minuti je svoj drugi pogodak na utakmici postigao Cisse koji je u januaru stigao iz Freiburga. U prvih je šest utakmica za Newcastle zabio pet golova čime se izjednačio s Lesom Ferdinandom, jedinim igračem u klupskoj povijesti koji je tako brzo došao do pet pogodaka.

Poraz domaćih u nastavku je ublažio irski napadač Shane Long.

Istaknimo i da je Newcastle ovom pobjedom osvojio svoj 1002. bod u povijesti u Premierligi. Postao je time osmi klub koji je probio granicu od hiljadu bodova.