Nevjerovatni raspleti utakmica Crvene zvezde i Partizana u prvenstvu Srbije

27
komentara
14

dijeljenja
Nevjerovatni raspleti utakmica Crvene zvezde i Partizana u prvenstvu Srbije Foto: EPA-EFE
Dva najveća srbijanska kluba Crvena zvezda i Partizan danas su imala izuzetno dramatične završnice svojih utakmica.
Zvezda je gostovala u Kruševcu kod domaćeg Napretka i bila je veliki favorit u meču što su oni i opravdavali na terenu. Međutim, unatoč kontroli utakmice i čak 18 šuteva ka domaćem golmanu u odnosu na niti jedan Napretka, nisu uspijevali doći do pogotka.

Najbolju šansu za to imao je El Fardou Ben u 77. minuti, ali je promašio penal i svi su očekivali da će meč biti okončan bez pogodaka. Ipak, u 97. minuti Marin je postigao gol za 0:1 i veliku pobjedu Crveno-belih.

Nešto kasnije svoju utakmicu u Beogradu igrao je Partizan, koji je ugostio ekipu Voždovca. Gosti su vodili gotovo cijelim tokom meča nakon što je Nikolić pogodio iz penala u 28. minuti.

Partizan do izjednačenja dolazi tek u 91. minuti kada je Pavlović zatresao mrežu gostiju, ali u jeku napada domaćina da dođu do preokreta desilo se čudo. Dević je u 96. minuti postigao gol za konačnih 1:2 za Voždovac.

Zvezda se vratila na prvo mjesto s dva boda više i jednom utakmicom manje od drugoplasirane Vojvodine, dok je Partizan tek na petoj poziciji.