Bundesliga
72

Nevjerovatni Freiburg postigao šest golova za poluvrijeme, Demirović prvi put starter

D. P.
Šest različitih strijelaca za goste (Foto: Twitter)
Nogometaši Freiburga odigrali su nezapamćeno poluvrijeme u Bundesligi i postigli su šest golova na gostovanju favorizovanoj Borussiji Monchengladbach

Bosanskohercegovački reprezentativac Ermedin Demirović prvi put ove sezone u Bundesligi je starter za Freiburg, ali se nažalost još uvijek nije upisao u strijelce.

Freiburg je gost Monchengladbachu, koji važi za favorita u ovom duelu, no to se nije vidjelo na terenu. Naprotiv, gosti su postigli nevjerovatnih šest pogodaka i gaze ka ubjedljivom trijumfu.

Maximilian Eggestein je u drugoj minuti doveo goste u vodstvo, a samo tri minute kasnije Kevin Schade je udvostručio prednost Freiburga.

Seriju golova nastavili su Philipp Leinhart, Nicolas Hofler i Lucas Holer, da bi na 0:6 rezultat postavio Nico Schlotterback.

U samoj završnici prvog dijela Demirović je zbog jednog udarca dobio žuti karton. Nadamo se da će reprezentativac BiH u nastavku postići gol za gostujući tim.