13

Nevjerovatne scene u Seriji A: Trener uhvatio za vrat svog igrača koji je dobio crveni

D. P.
Sve se dogodilo pred TV kamerama (Foto: Screenshot)
Nogometaši Venezije poraženi su rezultatom 0:2 od Sampdorije u 30. kolu Serije A, a u finišu smo vidjeli nevjerovatne scene za koje je zaslužan trener domaćeg tima Paolo Zanetti.

Sampdoria je od samog starta bila bolji rival i došla je do trijumfa golovima u prvom poluvremenu.

Francesco Caputo je pogađao u 24. i 38. minuti za vodstvo na poluvremenu, ali i pobjedu na kraju utakmice.

Međutim, najzanimljiviju scenu vidjeli smo u 85. minuti susreta. Prethodno, napadač domaćih Thomas Henry je dobio žuti karton u prvom poluvremenu.

Henry je imao žuti karton, a sudija mu je opraštao prigovore i prijetio mu isključenjem. Čak je informisao trenera Zanettija da smiri svog igrača, no ovaj je na kraju isključen u 85. minuti.

Dok je Henry izlazio s terena, dočekao ga je trener Zanetti te ga uhvatio za vrat i malo je nedostajalo da vidimo i fizički sukob. Za to vrijeme žestoko je galamio na svog napadača.

Italijanski mediji pišu da će Zanetti vjerovatno biti kažnjen i suspendovan jer se sve dogodilo pred TV kamerama.