Povratak velikana
21

Nevjerovatan rasplet u posljednjem kolu: Parma se u 89. minuti vratila u Seriju A

Nogometaši Parme pobijedili su večeras u posljednjem, 42. kolu Serije B ekipu Spezije rezultatom 2:0 i zahvaljujući dobrim rezultatima s drugih terena zvanično su osigurali plasman u Seriju A.

Naime, Parmi je odgovaralo da Frosinone, koji je uoči posljednjeg kola držao drugu poziciju, ne pobijedi Foggiju na domaćem terenu, kako bi se našli ispred njih na tabeli.

Frosinone je u dramatičnoj utakmici gubio od 35. minute golom Mazzea, ali je do 73. minute uspio preokrenuti.

Pogađali su Paganini, a autogol je postigao Rubin. Ipak, šok za domaće navijače uslijedio je minut prije kraja meča kada je Floriano postigao izjednačujući gol za Foggiju, kojoj ovaj meč nije imao nikakav rezultatski značaj.

Parma je s druge strane slavila sigurnu pobjedu golovima Ceravola i Cicirettija te se nakon tri godine i četvrte lige vraća se u elitni razred italijanskog nogometa.

U play-off za treće mjesto koje vodi u Seriji A igrat će pomenuti Frosinone, Palermo, Venezia, Bari, Cittadella i Perugia, dok je ranije plasman osigurao prvoplasirani Empoli.