Slovenska liga
7

Nevjerovatan promašaj hrvatskog napadača nakon idealnog proigravanja Luke Menala

Nogometaši Celja pobijedili su u Ljubljani u okviru 27. kola slovenske Prve lige ekipu Olimpije rezultatom 1:0, a utakmicu je obilježio nevjerovatan promašaj hrvatskog napadača Ante Vukušića.

Igrao se 39. minuti meča kada je Celje već vodilo 1:0 pogotkom Lotriča iz devete minute, kada je Vukušić promašio potpun prazan gol.

Cekici je dubinskom loptom proigrao reprezentativca BiH Luku Menala iza leđa odbrane Celja, a naš ofanzivac se potom sjurio u šesnaesterac i odigrao maksimalno preciznu povratnu loptu u noge Vukušiću.

Hrvat je je pratio akciju i čekao pred praznim golom, ali kad je lopta došla do njega, sapleo se, nije je uspio dobro zahvatiti i umjesto da je pospremi u mrežu, poslao ju je pored gola na opšte iznenađenje saigrača.

"Uh, kakav je ovo promašaj! Šta je promašio Vukušić! Ovo je gotovo nevjerovatno!", rekao je i zbunjeni komentator.

Inače, ovo je bio ujedno derbi prve dvije ekipe na tabeli, a Celje je sada bodovnu razliku smanjio na svega dva boda.

Do kraja sezone je ostao četvrti krug dvoboja, odnosno još devet utakmica i sigurno nas očekuje zanimljiva utrka za prvaka Slovenije.