12

Nevjerovatan preokret, sedam golova i šest crvenih kartona na utakmici u Okeaniji

U meču drugog kola okeanijske Lige prvaka između Kiwija iz Samoe i Nadija sa Fidžija viđen je nevjerovatan preokret uz sedam golova i čak šest crvenih kartona.

Kiwi je vodio sa 3:1 već nakon 21 minute susreta, a onda je nastao pravi haos.

Najprije su zbog tuče isključeni igrač domaćina Fa'aiuaso i gostiju Tabacawa.

Potom je sudija meča ponovo isključio po jednog igrača obje ekipe - u 83. minuti teren su zbog tuče napustili napadač domaćina Taylor i golman gostiju Dickson.

Gosti su se bolje snašli u igri devet na devet i u 87. minuti stigli do gola za 3:2.

Potom je u 89. minuti odbrambeni igrač domaćina Letutusa također isključen, a sudija je produžio meč čak devet minuta.

U 96. minuti gosti stižu do izjednačenja, potom minutu poslije vezni igrač Nadije Qasevakatini dobija crveni karton. a susret je riješen u 98. minuti, kada gosti stižu do pobjede u ovom zaista nevjerovatnom meču.