Trenutno igraju Cvajtu
40

Neviđeno u svijetu nogometa: Trener Herthe na teren poslao tri sina pa doživio poraz

Pal Dardai
Pal Dardai
U meču 2. Bundeslige između Herthe i Fortune Düsseldorf viđena je nevjerovatna situacija jer je trener berlinskog kluba Pal Dardai na teren izveo čak tri sina.

Hertha je u prvom kolu popularne "Cvajte" doživjela poraz od Fortune Düsseldorf rezultatom 1:0, no utakmicu je obilježila činjenica da je trener berlinskog kluba šansu za igru dao čak trojici svojih sinova.

Marton (21) je igrao je od prve minute, Palko (24) je ušao u igru u 29. minuti, a najmlađi sin Bence (17) je šansu za igru dobio u 78. minuti.

Njemački mediji pišu da je nešto slično posljednji put viđeno 2017. godine u Argentini, kada su za Argentinos Juniorse igrali Alexis Mac Allister, današnji veznjak Liverpoola i prvak svijeta iz Katara, te njegova braća Francis i Kevin. Ipak, napominju da njima trener nije bio otac.

Trener Dardai je legenda Herthe, a za ovaj klub je od 1997. do 2012. godine odigrao ukupno 373 utakmice.

Igrao je i za reprezentaciju Mađarske, a što se tiče njegove trenerske karijere, ovo mu je čak treći mandat na klupi kluba.