Rumunska 2. liga
2

Nesvakidašnji podvig: Napadač bukureštanskog Juventusa Chipirliu zabio šest pogodaka

U okviru 26. kola rumunske 2. lige lider Juventus iz Bukurešta je gostovao kod Clincenija i slavio je sa ubjedljivih 7:0, a susret je obilježio kapiten Juventusa Bogdan Chipirliu koji je postigao čak šest pogodaka.

Nekadašnji napadač Otelula je postigao pet pogodaka zaredom u 2., 11. (penal), 27., 37. i 65. minuti, a na 6:0 povisio je Buhaescu.

Dvadesetčetverogodišnji Chipirliu je svoj šesti pogodak postigao iz slobodnog udarca u 89. minuti nakon katastrofalne reakcije domaćeg golmana.

Chipirliu je ove sezone nastupio na 15 utakmica, a postigao je čak 26 pogodaka. Rumunski mediji pišu kako bi od iduće sezone trebao obući dres najvećeg rumunskog kluba Steaue.