Flamengo slavi titulu
16

Nestvarne slike dolaze iz Rija: Stotine hiljada navijača dočekalo prvake Južne Amerike

F. Z.
Doček Flamenga u Rio de Janeiru (Foto: EPA-EFE)
Više stotina hiljada ljudi nalazi se na ulicama Rio de Janeira gdje je upriličen doček za nogometaše Flamenga koji su sinoć u glavnom gradu Perua postali prvaci Južne Amerike.

Flamengo je u finalu Cope Libertadores u Limi slavio protiv prošlogodišnjeg osvajača River Platea iz Buenos Airesa rezultatom 2:1 u utakmici koja je neodoljivo podsjetila na finale Lige prvaka odigrano prije 20 godina u Barceloni, kada je Manchester United nakon preokreta slavio protiv Bayerna iz Minhena rezultatom 2:1.

Flamengo je sve do 89. minute susreta gubio 1:0, a onda je izjednačio Gabriel. Najbolji strijelac i nogometaš brazilske ekipe u 92. minuti postigao je i drugi pogodak za veliko slavlje Brazilaca.

Gabigol i saigrači junaci su Flamenga, a upravo su tako i dočekani u Rio de Janeiru. Izvještaji kažu kako je nogometaše Flamenga u brazilskom gradu dočekalo više stotina hiljada navijača.