La Liga
7

Neslavan debi Tonyja Adamsa, Celta protutnjala Granadom

Nogometaši Celte pobijedili su u gostima ekipu Granade u okviru 32. kola španske La Lige rezultatom 3:0.

Gosti iz Viga imali su veći posjed lopte u prvom poluvremenu, a obje ekipe imale su nekoliko velikih prilika.

Jednu od njih iskoristila je Celta u 23. minuti. Beauvue je dodao u šesnaesterac, loptu je primio Sanchez i zakucao je u mrežu za 0:1.

Slična igra bila je i u nastavku gdje su se gosti, koji su inače doputovali bez niza prvotimaca, znatno bolje snašli od Granade, koju je prvi put s klupe vodio novi trener Tony Adams.

Tako je Diaz u 73. minuti sjajno pogodio iz slobodnog udarca sa ivici šesnaesterca, a samo tri minute kasnije Beauvue je bio na pravom mjestu u pravo vrijeme kako bi došao do odbijene lopte i zakucao je po sredini gola za konačnih 0:3.

Celta je uprkos pobjedi ostala na desetom mjestu La Lige, dok je Granada na pretposljednjoj 19. poziciji.