Redsi brzo preokrenuli
9

Neshvatljiva greška Liverpoolove odbrane prethodila golu Brightona, Salah spasio Redse

E. K.
Velika greška Liverpoolove odbrane prethodila golu Brightona (Foto: EPA)
Brighton i Liverpool igraju veoma zanimljivu utakmicu u okviru osmog kola engleskog Premiershipa, a trenutni rezultat poslije prvih 45 minuta je 2:1 za Redse.

Poveli su domaći u u 21. minuti susreta kada je Simon Adingra iskoristio veliku grešku Liverpoolove odbrane i sa velike udaljenosti matirao Alissona.

[TWITTER]1711009213554548787[/TWITTER]

Ipak, njegov pogodak nije totalno uzdrmao Redse koji su ipak do kraja prvog poluvremena uspjeli preokrenuti rezultat u svoju korist.

Oba puta je precizan bio Egipćanin Mohamed Salah koji je prvo u 40. minuti susreta pogodio nakon asistencije Darwina Nuneza da bi potom Dominik Szoboszlai iznudio najstrožiju kaznu u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Siguran realizator je bio ponovo egipatski ofanzivac koji je tako odveo Redse na odmor sa prednošću rezultatom 2:1.