La Liga
12

Nerealne šampionske ambicije: Atletico Madrid poražen od Celte u Vigu

Ekipa Atletico Madrida iznenađujuće je poražena u meču 3. kola španske La Lige na gostovanju kod Celte u Vigu, a konačni rezultat glasio je 2:0 za domaći tim.

Nakon uvodnih 15 minuta u kojima nije bilo pogodaka, prvu priliku na meču imali su domaći igrači, ali šut Nestora Arauja odlazi pored gola. Griezmann je u 27. minuti pokušao uzvratit, ali njegov udarac brani domaći golman.

Posljednju priliku u prvom poluvremenu imao je Saul u trećoj minuti sudijske nadoknade, ali njegov udarac blokiran je u posljednjem trenutku.

Već u prvoj minuti drugog poluvremena, Celta dolazi u vodstvo. Maximiliano Gomez Gonzalez iskoristio je grešku Godina i pogodio za 1:0, a samo šest minuta nakon toga, Iago Aspas pogađa za 2:0 i time faktički donosi pobjedu svom timu.

Atletico je nakon toga sve karte bacio u napad, pokušali su stići makar do utješnog pogotka, ali nisu imali pravu završnicu i nekoliko velikih prilika otišlo je u nepovrat.

Nakon prva tri kola, Atletico Madrid na svom kontu ima samo četiri boda, dok Celta s ovom pobjedom ima sedam bodova.