Kvalifikacije za SP
129

Nemilosrdni Japanci pobijedili Mongoliju s rekordnih 14:0

Japan nije posustajao do samog kraja (Foto: Twitter)
Nogometaši Japana pobijedili su u Chibi u petom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. selekciju Mongolije rezultatom 14:0 što je bila rekordni trijumf ove azijske države.

Od dosadašnje rekordne pobjede nad Filipinima 15:2 iz 1917. godine prošlo je čak 104 godine.

Nakon prvog poluvremena bilo je 5:0, u 79. minuti 10:0 i onda je nastao nagli pad Mongolije koja je od 87. minute do kraja utakmice primila još četiri pogotka.

Za Japan su pogađali Minamino, Osako, Kamada, Morita, Osako, Inagaki, Ito, Furuhasi, Ito, Furuhasi, Asano, Osako, Inagaki, a za Mongoliju, samo u svoju mrežu, Tuya.

Japan nakon pet odigranih utakmica ima maksimalnih 15 bodova te drži lidersku poziciju ispred drugoplasiranog Tadžikistana koji ima utakmicu više i pet bodova manje. Mongolija je na posljednjoj petoj poziciji sa tri osvojena boda.