Serie A
1

Nema predaje: Napoli gubio do 88. minute, a onda preokrenuo protiv Chieva

Ekipa Napolija na nevjerovatan način savladala je Chievo u meču 31. kola talijanske Serije A, a konačni rezultat na kraju je glasio 2:1.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a početkom drugog poluvremena, Mertens je promašio penal. Kazna je stigla u 73. minuti kada Stepinski pogađa za 0:1 i hladan tuš za domaće navijače.

Napoli je pokušao brzo stići do poravnanja, ali pogodak postižu tek u 89. minuti kada Milik glavom pogađa na asistenciju Insignea, a onda u posljednjim sekundama Diawara postiže prelijep pogodak za erupciju oduševljenja domaćih navijača.

Napoli je tako ostao na četiri boda manje od prvoplasiranog Juventusa, dok je Chievo ostao na 15. poziciji.

U ostalim utakmiacma, Verona je savladala Cagliari sa 1:0, identično kao i Crotone koji je savladao Bolognu.