111

Nema Džeke, ali tu je Batshuayi: Fener slavio dramatičnu pobjedu u derbiju kola

E. K.
Michy Batshuayi (Foto: Facebook)
Fenerbahče je u 17. kolu turske Superlige pobijedio Kayserispor rezultatom 4:3 u susretu u kojem su bili lišeni usluga kapitena Edina Džeke.

Dijamant je zbog problema sa mišićem propustio današnji duel u kojem je turski velikan slavio izuzetno važnu pobjedu u borbi za vrh tabele.

U odsustvu Edina Džeke istakao se Michy Batshuayi koji je zablistao punim sjajem te je postigao tri gola za Fener i donio vrijedna tri boda.

Preostali pogodak za gostujući sastav je djelo Čengiza Undera koji je u osmoj minuti susreta pogodio za vodstvo Fenera.

Za domaćina su pogađali Olivier Kemen, Mame Thiam te Miguel Cardoso.

Dodajmo da je Fener utakmicu okončao sa devet igrača budući da je u osmoj minuti sudijske nadoknade "pocrvenio" brazilski veznjak Fred, a tri minute kasnije drugi žuti odnosno crveni karton je dobio i Mert Hakan Yandas.

Fenerbahče je trenutno prvoplasirani na tabeli sa 43 osvojena boda, tri više od drugoplasiranog Galatasarayja uz utakmicu više dok je Kayserispor treći sa 29 bodova.

Kayserispor će u sljedećem kolu gostovati kod Konyaspora dok će Fenerbahče na svom terenu u velikom turskom derbiju dočekati Galatasaray.

Rezultat i strijelci:

Kayserispor - Fenerbahče 3:4 (Kemen 45+4', Thiam (p) 56', Cardoso 73' / Under 8', Batshuayi 40, 50, (p) 79')