115

Nedved ogorčen suđenjem napustio stadion prije kraja meča s Fiorentinom

H. H.
Čeh je bio jako bijesan zbog arbitraže La Penne (Foto: Screenshot)
Potpredsjednik Juventusa Pavel Nedved ogorčen serijom sudijskih grešaka na štetu Stare dame protiv Fiorentine demonstrativno je napustio stadion prije kraja meča.

Viole su slavile uz uvjerljivih 3:0 nakon što je Juve od 18. minute igrao bez opravdano isključenog Juana Cuadrada, ali nekoliko sudijskih odluka bilo je na štetu domaćeg tima, što su potvrdili i stručni eksperti nakon utakmice.

Sudija La Penna je prema tvrdnjama Bianconera propustio dosuditi dva penala za Juve, a također nije pokazao drugi žuti karton Borji Valeru početkom drugog dijela nakon grubog starta na Rodrigu Bentancuru.

Ipak, sve je kulminiralo u 77. minuti nakon duela Bernardeschija i golmana Dragowskog koji je, prema Nedvedovom mišljenju, trebao rezultirati penalom.

La Penna se nije oglasio, a Čeh je bijesan napustio stadion.

Juventus se ipak nije zvanično oglašavao nakon sinoćnje utakmice i ostao je na sedam bodova zaostatka u odnosu na vodeći Milan.