Nezapamćeno slavlje
586

Navijači Saudijske Arabije ismijali Messija i Argentinu čuvenom Ronaldovom proslavom

H. H.
Nogometna reprezentacija Saudijske Arabije je u prvom kolu C grupe SP-a savladala dvostrukog prvaka svijeta, selekciju Argentine sa 2:1 i priredila je jedno od najvećih iznenađenja u historiji Mundijala, a nakon utakmice uslijedilo je veliko slavlje Saudijaca.

Saudijci su priredili veliku senzaciju savladavši nakon preokreta jednu od najboljih svjetskih selekcija i favorita za naslov.

Argentinci su poveli preko Messija iz penala u prvom poluvremenu, a u drugom poluvremenu Saudijci su napravili veliki preokret za samo četiri minute. U 49. minuti Al-Shehri je pobjegao odbrambenom igraču Argentine Romeru i sa sedam metara poslao loptu pored golmana Emiliana Martineza, dok je četiri minute kasnije Al Dawsari eurogolom donio preokret i pobjedu.

Poslije utakmice uslijedilo je nezapamćeno slavlje nogometaša i navijača Saudijske Arabije koje se nastavilo i van stadiona, a Saudijci su tom prilikom odlučili imitirati čuvenu proslavu "Siuuu" Cristiana Ronalda.

Na taj način ismijali su Messija i njegove Gaučose, jer je poznato da je Argentinac veliki rival s Ronaldom.

Video se brzo proširio društvenim mrežama i očekivano postao je hit na internetu.