Sinoć u Parizu
13

Navijači prekinuli prijateljski meč, napadnut fudbaler Senegala

Prijateljski meč između fudbalskih reprezentacija Obale Slonovače i Senegala prekinut je kada su navijači utrčali na teren u Parizu.

U 88. minuti utakmice, kada je bilo 1:1, navijači su uletjeli u teren, a jedan od njih je u stilu ragbi igrača pokosio Laminea Gassama.

Fudbaleri su potom napustili teren, a sudija Tony Chapron morao je okončati meč.

Liverpoolov prvotimac Sadio Mane u drugom poluvremenu donio je vodstvo Senegalu iz penala, ali je tri minute kasnije poravnao Bi Gohi Cyriac. Lokalni mediji su izvijestili kako je potom grupa navijača preskočila ogradu na stadionu Charlety i izazvala nerede.

Ovo je drugi put u posljednjih pet godina da utakmica dviju selekcija biva prekinuta zbog publike. Senegal je 2013. godine diskvalifikovan u Afričkom kupu nacija.