Sjajan gest
25

Navijači ne zaboravljaju: Tužni nogometaši Rivera dočekani kao heroji u Buenos Airesu

F. Z.
River Plate šokantno je izgubio finale Cope Libertadores u glavnom gradu Perua. Vodili su Milioneri iz Buenos Airesa sve do 89. minute protiv Flamenga 1:0, a onda je Gabriel postigao dva pogotka za tri minute i srušio snove Argentinaca.

Propustio je tako jedan od najvećih argentinskih klubova priliku da osvoji treću titulu prvaka Južne Amerike u posljednjih pet sezona, ali navijači im nisu zamjerili.

Nogometaši Rivera jučer su iz Lime doputovali u Buenos Aires i zaputili se prema stadionu Monumental gdje ih je čekalo iznenađenje.

Navijači su dočekali svoje heroje, ekipu koja je u utakmici svih utakmica u prošlogodišnjem finalu Cope Libertadores savladala ljutog rivala Bocu Juniors.

River je i ove sezone u polufinalu izbacio Bocu, a doček je Marcelu Gallardu i njegovim igračima nakon šokantnog poraza od Flamenga mnogo je značio i pozdravili su navijače velikim aplauzom.